Ogrzewanie to chyba największy wydatek dla każdego. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dobrym zastosowanie, zwłaszcza na dużych powierzchniach, są promienniki ciepła. Urządzenia te są zarówno wydajne, jak ekonomiczne. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu można zoptymalizować wydajność energii cieplnej, przy obniżeniu całkowitego kosztu inwestycji.
Ważne jest, przy wyborze systemu grzewczego, nie tylko jego wydajność, ale również poziom głośności, jaki on emituje. Obecnie to właśnie promienniki ciepła są jedne z najcichszych systemów grzewczych. Za sprawą wykorzystywania promieni podczerwieni, urządzenia te. oprócz skuteczności, gwarantują komfort pracy w ciszy.
Czy to wielkie powierzchnie hal produkcyjnych i magazynów, czy biura lub zacisze domowego ogniska, za sprawa promienników ciepła, nie mam obawy o generowanie głośności zakłócającej komfort pracy. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, gdzie do głównego problemu można zaliczyć głośność jaką one emitują, promienniki ciepła pracują w ciszy, a do tego są jedynymi obecnie urządzeniami, pozwalającymi na inteligentne rozprowadzanie energii cieplnej.
Dzięki kierowaniu fal podczerwieni, urządzenia te, nie oddają ciepła w powietrze. Dostosowane są do potrzeb, nie tyle powierzchni, co ilości ludzi i obiektów na niej przebywających. Praca w tle, to ważny element. Zastosowanie promienników ciepła w domu, jest tego najlepszym przykładem. Urządzenia te są małe i nie wymagają wentylatora, który jest elementem generującym dźwięk, nie duży, ale zawsze.
Na większych powierzchniach, adekwatnie do rozmiaru, stosuje się głównie promienniki ciepła. Wówczas są potrzebne, wspomniane powyżej, wentylatory. I choć faktycznie generują one hałas, to jego natężenie jest tak małe, że wciąż ten system cieplny, jest jednym z najbardziej cichych na rynku